تبلیغات
ستارگان فوتبال - بیوگرافی خاویر ماسکرانو
ستارگان فوتبال

عشق یعنی طعم خوش زندگی

بیوگرافی خاویر ماسکرانو

1389/04/3

نوع مطلب :بیوگرافی ستارگان فوتبال، 

بیوگرافی خاویر ماسکرانو

خاویر الخاندرو ماسکرانو در تاریخ ۸ ژوئن ۱۹۸۴ در شهر سن لورنزوی آرژانتین دیده به جهان گشود . او فوتبال خودش را از تیم نوجوانان ریورپلیت آغاز کرد و در سال ۲۰۰۳ به تیم بزرگسالان این باشگاه ملحق شد.اولین موفقیت او با قهرمانی ریور در کلاسورا ۰۴-۲۰۰۳ رقم خورد و درهمان فصل موفق شد همراه با تیمش به نیمه نهایی کوپالیبرتادورس صعود کند اما در ان مرحله از رقیب دیرینه خود یعنی بوکاجونیورز شکست خوردند. در آن زمان تیمهای اروپایی زیادی از جمله رئال مادرید و دپورتیوو لاکرونیا به دنبال جذب وی بودند ولی ریور با همه این پیشنهادها مخالفت کرد و منتظر پیشنهادهای مالی مناسبتری بود . فصل ۰۵-۲۰۰۴ چندان برای ریورپلیت موفقی به همراه نداشت . آهنا در این فصل در آپرتورا سوم شدند و در کلاسورا رتبه دهم را کسب کردند و یکبار دیگر در نیمه نهایی کوپالیبرتادورس نتیجه را واگذار کردند اما اینبار به سائوپائولو از برزیل . ماسکرانو همراه با تیم ملی بزرگسالان آرژانتین در جام کنفدراسیونها (۲۰۰۵ - آلمان ) شرکت کرد و عملکرد خوبی ارائه داد . پس از آن بازیها کورینتیانس برزیل موفق شد با مبلغ ۱۵ میلیون یورو این بازیکن را به خدمت بگیرد .
سری آ برزیل از آپریل شروع میشد بنابراین ماسکرانو از نیم فصل کار خود را با کورینیتیانس آغاز کرد و در سپتامبر ۲۰۰۵ پس از انجام فقط ۹ بازی برای تیم جدید خود دچار مصدومیت شد و پایان فصل را از دست داد و برای درمان به آرژانتین بازگشت . به هر حال کورینتیانس در آن فصل قهرمان سری آ برزیل شد و این قهرمانی با درخشش کاپیتان آرژانتینی این تیم یعنی کارلوس ته وز بدست آمد . ماسکرانو کلا ۶ ماه دور از میادین بود و کورینتیانس کوپالیبرتادورس ۲۰۰۶ را بدون او اغاز کرد ولی ماسکرانو پس از مدتها اماده بازی شد و در مرحله یک هشتم نهایی مقابل تیم سابقش ریورپلیت به میدان رفت که البته آن بازی به سود ریورپلیت خاتمه یافت . جام قهرمانی سری آ برزیل در سال ۲۰۰۶ هم به کورینتیانس رسید و یکبار دیگر ماسکرانو توجه باشگاههای اروپایی را به خود جلب کرده بود. در طول تابستان ۲۰۰۶ در حالی که بارها خبرهایی از توافق ماسکرانو با رئال مادرید و بارسلونا به گوش میرسیددر آخرین ساعات قبل از بسته شدن بازار نقل و انتقالات او به همراه کارلوس ته وز به وستهام یونایتد انگلیس پیوستند . این انتقال یک نوع سورپرایز بود چونکه در طول فصل نقل و انتقالات باشگاههای بزرگ اروپایی برای جذب او رقابت میکردند ولی یک سری مسائل مالی و پشت پرده که مربوط به مدیر برنامه ایرانی ماسکرانو یعنی کیا جورابچیان میشد باعث شد او و کارلوس ته وز هر دو به عضویت وستهام دربیایند ( که بعدها کیا جورابچیان و باشگاه وستهام به خاطر این قرارداد تحت بازجویی قرار گرفتند و متخلف شناخته شده و سنگینترین جریمه تاریخ از سوی فیفا را متحمل شدند مبلغی در حدود ۹ میلیون دلار) . قبل از رسیدن ماسکرانو وستهام سه بازی در لیگ ۰۷-۲۰۰۶ انجام داده بود و یک پیروزی یک شکست و یک تساوی کسب کرده بود . پس از آن وستهام در ۹ بازی بعدی خودش ۸ باخت و یک تساوی کسب کرد و طی آن مدت مساکرانو واقعا افت شدیدی کرده بود و دیگر از آن جنگندگی خبری نبود . اغلب بازیها یار تعویضی بود و از نظر روحی دوران سختی را داشت . آلفیو باسیله سرمربی وقت آرژانتین در مصاحبه ای در ماه اکتبر گفت که ماسکرانو برای حضور در تیم ملی باید در سریع ترین وقت ممکن وستهام را ترک کند و گفت که خدا کند او راهی یوونتوس شود . ژانویه سال ۲۰۰۷ باشگاه لیورپول از فیفا درخواست کرد که چاره ای برای انتقال قرضی ماسکرانو به لیورپول بیندیشد . در حالی که قانون فیفا میگوید که هیچ بازیکنی نمیتواند در مدت زمانی بین ۱ جولای و ۳۰ ژزوئن در بیش از دو باشگاه بازی کند ولی ماسکرانو در این مدت هم برای کورینتیانس به میدان رفته بود و هم برای وستهام . فیفا در تاریخ ۳۱ ژانویه با این انتقال موافقت کرد . اگرچه لیورپول در آخرین دقایق از بسته شدن بازار نقل و انتقالات مدارک قرارداد را به اتاحدیه فوتبال انگلستان ارسال کرد ولی این اتحادیه بلافاصله اجازه بازی برای ماسکرانو صادر نکرد و اعلام کرد که به زمان بیشتری برای بررسی این قرارداد نیاز دارد .
در تاریخ فوریه در حالی که ماسکرانو هنوز اجازه بازی در لیگ جزیره را نداشت باشگاه لیورپول اسم او را در لیست خود برای لیگ قهرمانان اروپا وارد کرد و شماره ۲۰ را برای او اتنخاب کرد . ۱۰ روز بعد اتحادیه فوتبال انگلیس اجازه بازی به ماسکرانو را داد و این به معنای تولدی دوباره برای ماسکرانو در آنفیلد بود . ۲۰ فوریه ۲۰۰۷ او اولین بازی خود برای لیورپول را انجام داد و در آن بازی که با نتیجه ۴ بر صفر مقابل شفیلدیونایتد پیروز شدند با عملکرد خود رضایت مربی و هم تیمی هایش را جلب کرد . بعد از بازی مقابل آرسنال در ۳۰ مارچ بنیتز او را یک اعجوبه خواند و همچنین همتیمی اش ژابی آلونسو درباره او گفت که : ماسکرانو در عین خونسردی اش بسیار جنب و جوش بالایی در زمین دارد و برای هر لحظه از بازی تفکر هوشمندانه ای دارد . او در اولین بازی اروپایی خود سوم آوریل در مرحله یک چهارم نهایی مقابل آیندهوون به میدان رفت . در آن فصل لیورپول به فینال رقابتها رسید و ۲-۱ مغلوب میلان شد . در آن بازی ماسکرانو عملکرد خوبی در مقابل بهترین بازیکن جهان در آن سال یعنی کاکا و ستاره هایی همچون پیرلو و سیدورف داشت به عنوان بهترین بازیکن تیمش انتخاب شد . پس از پایان مهلت قرارداد قرضی او با باشگاه لیورپولیها که به هیچ وجه حاضر به از دست دادن این بازیکن نبودند پس از هفته ها تلاش موفق به تمدید قرارداد چهار ساله این بازیکن با مبلغ ۱۹ میلیون یورو شدند . ماسکرانو اولین گل خود در لیگ برتر را در تاریخ ۱۵ مارس ۲۰۰۸ و از فاصله ۲۰ یاردی به ریدینگ زد . در حال حاضر همچنان تیمهایی مثل رئال مادرید و بارسلونا خواهان جذب وی هستند ولی لیورپول روی او قیمت ۵۰ میلیون دلار گذاشته . ماسکرانو در بین هواداران لیورپول به یک ستاره محبوب تبدیل شده طوری که هوادارن برای او یک ترانه سروده اند .
اولین تجربه بین المللی ماسکرانو در سپتامبر ۲۰۰۱ بود که او به همراه تیم ملی زیر ۱۷ سال آرژانتین مقام چهارم جهان را کسب کردند . در سال ۲۰۰۳ ماسکرانو برای شرکت در جام جهانی جوانان به تیم ملی دعوت شد و باز هم آرژانتین مقام چهارم را در آن رقابتها کسب کرد . ژاویه ۲۰۰۴ مسابقات مقدماتی المپیک ۲۰۰۴ آتن در شیلی برگزار میشد و ماسکرانو به همراه تیم ملی امید آرژانتین در آن بازیها اول شدند و چندماه بعد یعنی آگوست ۲۰۰۴ موفق به کسب مقام قهرمانی رقابتهای المپیک ۲۰۰۴ و مدال طلا شدند . در سال ۲۰۰۴ ماسکرانو همراه تیم بزرگسالان آرژانتین در کوپاامریکا که در پرو برگزار میشد حضور یافت و در فینال بازیها مقابل برزیل در ضربات پنالتی مغلوب شدند ولی درخشش ماسکرانو در آن بازیها باعث شد به عنوان بهترین بازیکن تیمش انتخاب شود . در سال ۲۰۰۵ و جام کنفدراسیونها او عضو تیم ملی بود و باز هم در فینال رقابتها مقابل برزیل شکست خوردند . در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان ماسکرانو در همه بازیها و همه دقایق برای آرژانتین بازی کرد ولی علیرغم شایستگی در یک چهارمنهایی با شکست مقابل تیم میزبان در ضربات پنالتی حذف شدند. در کوپاامه ریکا ۲۰۰۷ که در ونزوئلا برگزار شد ماسکرانو اولین گل ملی خود را به ثمر رساند . در آن بازیها بازهم در فینال آرژانتین مغلوب برزیل شد ولی عملکرد ماسکرانو به حدی خوب بود که در میان تیم پرستاره آرژانتین در آن رقابتها بهترین بازیکن آرژانتینی لقب گرفت . سال ۲۰۰۸ اولین کارت قرمز ماسکرانو در بازی مقابل آمریکا در هشتم ژوئن اتفاق افتاد . در همان سال با دعوت از ماسکرانو برای حضور در تیم المپیک به عنوان یکی از سه بازیکن بزرگسال او چنان ذوق زده و با انگیزه شد که در مصاحبه ای چنین گفت : برای هر ورزشکاری بسیار مهم است که بتواند از مدال طلای خود دفاع کند . ممکنه من اولین شخص آرژانتینی باشم که اینکار را انجام میدهم و در تاریخ کشورم جاودانه میشوم . آرژانتین قهرمان المپیک ۲۰۰۸ شد و ماسکرانو در کنار خوان نلسون بازیکن واترپولو آرژانتین تنها ورزشکارانی هستند که دو طلای المپیک برای آرژانتین به ارمغان آورده اند . پس از انتخاب مارادونا به عنوان سرمربی آرژانتین در سال ۲۰۰۸ او ماسکرانو را به عنوان کاپیتان تیم ملی انتخاب کرد و گفت : من میخواهم ماسکرانو کاپیتان تیمم باشد به این خاطر که باور دارم که او نزدیکترین شرایط رابه اعتقداتی که من به پیراهن تیم ملی آرژانتین دارم داراست . او برای پیراهن تیم ملی عرق میریزه فداکاری میکنه و به هم تیمیهایش نزدیکه . من متقاعدش میکنم که کاپیتان تیم من باشد . در حضور خاویر زانتی ماسکرانو در ابتدا قبول نکرد ولی بالاخره در تاریخ ۱۰ نوامبر اولین بار کاپیتان البیسلسته شد .
کارنامه ماسکرانو
۰۵-۲۰۰۳ ریورپلیت ۴۶ بازی ۰ گل زده
۰۶-۲۰۰۵ کورینتیانس ۱۷ بازی ۰ گل زده
۰۷-۲۰۰۶ وستهام یونایتد ۷ بازی ۰گل زده
...-۲۰۰۷ لیورپول ۷۶ بازی ۲ گل زده

۲۰۰۳ جوانان آرژانتین زیر ۲۰ سال ۲۲ بازی یک گل زده
۲۰۰۴ و ۲۰۰۸ تیم امید آرژانتین ۱۸ بازی ۰ گل زده
...-۲۰۰۳ بزرگسالان آرژانتین ۵۵ بازی ۲ گل زده


How much does it cost to lengthen your legs?
1396/06/16 08:16 ق.ظ
I know this if off topic but I'm looking into
starting my own blog and was wondering what all is needed to get set up?
I'm assuming having a blog like yours would cost
a pretty penny? I'm not very internet smart so
I'm not 100% sure. Any recommendations or advice would be greatly appreciated.
Many thanks
What is the tendon at the back of your ankle?
1396/05/14 10:43 ق.ظ
I am truly delighted to glance at this weblog posts which
contains tons of valuable information, thanks for
providing these kinds of data.
judebernard.weebly.com
1396/04/27 04:26 ب.ظ
Yes! Finally something about foot pain after pregnancy.
free std testing clinics near me
1396/04/4 09:16 ب.ظ
ریشه از خود نوشتن در حالی که صدایی مناسب در آیا نه نشستن درست با من پس از
برخی از زمان. جایی درون جملات شما موفق به من مؤمن
متاسفانه تنها برای کوتاه در حالی که.

من با این حال کردم مشکل خود را با جهش در منطق و شما خواهد را سادگی به پر کسانی
که معافیت. در صورتی که شما که می توانید انجام من خواهد
بدون شک تا پایان مجذوب.
Brain
1396/02/25 08:31 ق.ظ
What's up, everything is going perfectly here and ofcourse every
one is sharing facts, that's in fact excellent, keep up writing.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


فهرست وبلاگ
پیوندهای روزانه
طبقه بندی
آرشیو
نویسندگان
پیوندها
صفحات جانبی
نظرسنجی
  به وبلاگ من از 20 چه نمره ای میدین.

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
جستجو
آخرین پستها
EBux.IR

Email Icon by Parstools.com

Java Codes

EBux.IR